ייעוץ משכנתא

ייעוץ משכנתא

הנה הגעתם לשלב בו אתם מתכננים לרכוש דירה. אז קודם כל מגיע לכם מזל טוב. אז כיצד עושים זאת? שוקלים לקחת משכנתא אך לא בטוחים מה הכי נכון לעשות? ובכן, אל תשברו את הראש. כיום אפשר לפנות לשירות של ייעוץ משכנתא. אדם אשר עוסק בתחום של ייעוץ משכנתא הוא איש בקיא בכל הנוגע אל תחום המשכנתאות אך בנוסף לכך הוא גם מתרוצץ עבור לקוחותיו בין הבנקים השונים וזה בכדי להצליח להשיג עבורם משכנתא עם הריבית הטובה ביותר ובעצם לחסוך עבורם עשרות אלפי שקלים.

 

ייעוץ משכנתא – הכי טוב שיש

ייעוץ של משכנתאות עוזר לאנשים שאין ברשותם ידע בקיא מספיק בתחום לקבל החלטות מושכלות יותר. אדם שעוסק בתחום ייעוץ של משכנתאות מקבל מרוכשי הדירה כל מיני נתונים וכן גם מסמכים שהינם רלוונטיים לעסקה (הכוונה היא לגובה המשכורות, מצב העו"ש, שווי הנכס, הלוואות נוספות וכן הלאה) וזה בכדי שיצליח לגבש אסטרטגיה בטוחה ומתאימה למימוש נכון של ההלוואה לטווח הארוך. קיימים מקרים בהם ימליצו יועצי המשכנתאות ללקוחותיהם לוותר על עסקאות במידה שלאחר ניתוח הנתונים הגיעו למסקנה שרכישתו של הנכס איננה מתאימה או לחילופין איננה משתלמת מבחינה כלכלית כך שהסיכונים גבוהים מדי (וזה בעקבות החזרים גבוהים מדי או לחילופין הכנסה חודשית נמוכה מדי). חשוב להבין שאדם שעוסק בתחום המדובר של ייעוץ משכנתאות הוא אדם בעל ידע מקצועי בנושא והוא יודע לבחור בין גופי המימון השונים ובאמצעות כך להתאים בצורה הטובה ביותר את המסלול עבור לקוחותיו בהתאם למצבם הכלכלי וזה להבדיל מפקיד בנק. יועץ של משכנתאות יודע להבהיר ללקוח בצורה ברורה את החסרונות והיתרונות של כל מסלול ולהציג בפניהם חלופות שונות.

 

מחיר הייעוץ

הדבר הראשון שיש לעשות זה להיפגש עם יועץ של משכנתאות על מנת לקבל הכוונה ראשונית. בפגישה הראשונה יבחנו היועץ והלקוח פרטים אישיים וכדאיות משכנתאות בכל מיני בנקים. לאחר שנעשתה פגישות יעוץ ראשונית יציע היועץ לבנות ללקוח תמהיל הלוואה וזה על מנת לראות כמה הוצאות יש לו בכל חודש, כמה הוא מכניס וכן הלאה. במשך כל התהליך יצטרך היועץ של המשכנתאות ללוות את הלקוח ולפרוש עבורו כל מיני אפשרויות: עלויות טיפול הניירת המשפטית מול הבנק, ריבית של בנקים אחרים, מנהל מקרקעי ישראל, טאבו וכולי.