הלוואה לכל מטרה

הלוואה לכל מטרה

השיטה הבנקאית היא פשוטה. אדם זקוק לסכום מסוים עקב צורך כלכלי מהותי, הבנק או גורם פיננסי כלשהו מסכים להעניק לו הלוואה על הסכום הנדרש, ומוסיף על כך ריביות (ולעיתים גם עמלות שונות) שיבטיחו כי בסופו של יום, הוא יוכל להרוויח מכך. האדם שלווה את הכסף מרגיש שהוא על הסוס ומחזיר חובות קודמים, אך במקרים רבים מתקשה לעמוד בהחזרים לבנק ולכן הוא, כפי שאומר גדעון רייכר, אץ רץ אל בנק אחר או אל גוף פיננסי אחר על מנת לקבל עוד הלוואה וכך הלאה, במה שאנו מכנים "מעגל הלוואות" בלתי נגמר.

בעוד שבעבר היו הבנקים המוסדות הפיננסיים הבלעדיים לקבלת הלוואות חוקיות ונורמטיביות, הרי שהיום גם חברות כרטיסי האשראי, חברות ביטוח ואפילו גורמים פרטיים המהווים את השוק האפור הבעייתי יכולים להעניק הלוואות ומענקים. לרוב, הריבית שחברות אלו גובות הן לא אטרקטיביות, ואף מנצלות את הצורך הדחוף של הלקוח לחמצן כלכלי. כך חברות אלו רק מפרים את מעגל ההלוואות ואת הנזקים לטווח ארוך של תהליכים אלו על הלווה.

אדם בעל נכס בבעלותו, יכול וצריך לנצל זאת, על מנת לשפר את מצבו, ולצאת ממעגל ההלוואות. הלוואה לכל מטרה בשעבוד נכס, היא ההלוואה הנוחה והיעילה ביותר הנמצאת בשוק. בצורה זו, ניתן לקבל ריביות אטרקטיביות, ופריסת תשלומים נוחה ויעילה. במידת הצורך, יש גם לבדוק את הכדאיות למחזור משכנתא, כדי לייעל את כלכלת משק הבית.

באמצעות מדיניות "יציאה ממעגל ההלוואות" שלנו, יוכל אדם השקוע עד צוואר בהחזרים ועמלות הנגבות ממנו עקב התחייבויותיו הפיננסיות השונות לקבל מענה, עצה וליווי צמוד וקפדני ממומחים פיננסיים ומיועצי כלכלת בית בכירים עד למצב של איחוד הלוואות וקיצוץ החזרים חודשיים, במטרה לסיים מהר ככל האפשר את תקופות ההתחייבות ואת הנטל החודשי הכבד.